Earborne Media zaczyna opowiadać historie. Dźwiękiem.

 

Na początku września powstała nowa marka, które oferuje firmom kompleksową produkcję podcastów. Bez względu na to czy przedsiębiorstwo posiada pomysł na swój kanał, czy jedynie ma świadomość atrakcyjności medium, jakim jest audio, Earborne Media dostarczy kompleksowe rozwiązanie.

Polska scena podcasterska przeżywa teraz swój największy rozkwit. Potencjał dostrzegają nie tylko twórcy treści, ale też marki, które chcą zadbać o swoją promocję i wizerunek wykorzystując tę formę content marketingu na swoich kanałach. Nie trzeba było wiele czekać, aż w Polsce pojawią się studia, które oferować będą stworzenie takiego kanału markom.

Takim studiem jest Earborne Media. Założone zostało przez trzech przedsiębiorczych podcasterów – Krzysztofa Nowaka i Michała Kasprzyka z kanału “Do Początku” oraz Pawła Badurę z “Przedsiębiorców z Wyboru”. Cała trójka łączy pasję z tworzenia podcastów z doświadczeniem biznesowym w mediach, content marketingu i ostorytellingu. Cel jest prosty – tworzyć jakościowe, imersyjne nagrania, które sprawią, że słuchacze nie będą chcieli się oderwać.

Earborne Media jest nie tylko jednym z pierwszych studiów produkujących podcasty – jest przede wszystkim jedynym, które w ramach swoich usług oferuje podcasty narracyjne. Dlaczego? Wartości podcastów narracyjnych w Stanach Zjednoczonych nie trzeba nikomu przedstawiać – wystarczy przypomnieć sobie za jaką kwotę Gimlet Media został kupiony przez Spotify. Polski rynek jednak dopiero otwiera się na nowe możliwości związane z tworzeniem podcastów w formie angażujących opowieści audio. Takie podcasty jak “Kryminatorium”, “Sprawdzam”, “Historie Z Boiska” czy “Do Początku” zyskują coraz większe zainteresowanie słuchaczy, a głód nowych opowieści rośnie każdego tygodnia.

Ciekawe historie jednak są wszędzie – nie musi to być tajemnicza zbrodnia, piłkarski skandal ani geneza powstania Fiata Multipla. Dlatego właśnie pierwszą nową serią wydaną przez Earborne Media jest coś, czego nikt w Polsce jeszcze nie robił – audiorelacja z największej konferencji marketingowej w kraju, czyli “I Love Marketing”. Wszystko oczywiście w formie opowieści z perspektywy zarówno uczestników jak i prelegentów wydarzenia. Podobnie jak inne produkcje Earborne Media będziecie mogli usłyszeć ją już niebawem wszędzie tam, gdzie słuchacie podcastów.

Twórcy

Paweł Badura

(pawel@earbornemedia.com)

Połączenie informatyka kwantowego i socjologa reklamy. Współtwórca agencji reklamowej Komart, w której odpowiada za rozwiązania internetowe i kreowanie marki. Twórca dwóch kanałów podcastowych – Kreatywne Zagłębie i Przedsiębiorcy z Wyboru. Partner w marce Earborne, która tworzy dźwiękowe historie. Z mniejszą lub większą intensywnością prowadzi szkolenia, kursy i zajęcia akademickie. Offline tylko kiedy śpi. Wielbiciel gier wideo.

Michał Kasprzyk

(michal@earbornemedia.com)

Przemówienia sprawiły, że życie wywróciło mu się do góry nogami i dzięki temu ma teraz cel w życiu, pracę i żonę. Chce opowiadać historie, które dają wartość odbiorcom oraz pomagać innym tworzyć takie historie. Najnowsze medium, które mu na to pozwala i którym się ekscytuje, to podcasty. Pomaga wygłaszać lepsze przemówienia ludziom, którzy chcą skuteczniej przekazywać swoją wiedzę lub inspirować innych. Organizator TEDxWroclaw. Podcaster w Do Początku. Partner w Earborne Media. Założyciel Biura Mówców Spice, które pomaga w kontakcie ze świetnymi prelegentami.

Kris Nowak

(kris@earbornemedia.com)

Copywriter i PRowiec, który podróżując odkrył, że filmowanie jest nie tylko jego pasją, ale też sposobem na życie. Wprowadzając storytelling do swojej pracy wraz z nomadycznym domem produkcyjnym Single Hop Media tworzy filmy, które pobudzają emocje i wyobraźnie. Działa w każdym medium, które pozwoli mu wykorzystać ciekawy przekaz – zwłaszcza podcasty. Organizator licznych konferencji i barcampów, early adopter nowych technologii i mediów. Full-stackowy specjalista od komunikacji i mediów z wyszczególnieniem marketingu video. Podcaster w Do Początku. Partner w Earborne Media.

Materiały